Ters ve Dik Çıkan Sakal Nasıl Düzelir?

Bazı insanların sakalları dik, ters ya da birbirine zıt yönlere doğru tabir-i caizse çarpık şekilde çıkmaktadır. İnternet ortamında yayın yapan bir çok sitede sakalları düz çıkmayan insanlar tarafından sorulmuş sorular bulunmaktadır.

Bunlar sakal neden dik çıkar, dik çıkan sakal nasıl düzelir, sakallarım dik çıkıyor nasıl düzeltebilirim vs. şeklindedir.

Aslında bu tarz durumlarda yapılacak pek fazla seçenek yoktur. Bu kişilerin sakallarının bu şekilde çıkıyor olması tamamen doğuştandır. Fakat internet ortamında bu sorular sorulduğunda verilen cevaplar sakalların yukarı, sağa veya sola doğru kesilmiş olduğundan köklerinde bu şekilde olduğu doğrultusundadır.

Aslında bu çok mantıklı bir düşünce değildir. Çünkü eğer sakalları bu şekilde kestiğimizde yönleri değişiyor olsaydı daha sonra da bir kaç düz kesimde düzelmesi gerekirdi. Fakat istediğiniz kadar aşağı doğru düz bir şekilde kessenizde artık maalesef hep ters şekilde çıkması kaçınılmazdır.

Yapılması gereken iki çözüm vardır bunlardan birincisi yüze komple epilasyon yapılması ve ardından sakal ekimi yapılması. Fakat bu yöntem çok tercih edilmez ve mantıksızdır çünkü yüzde bulunan tüm köklerin tahrip edilmesi anlamına gelir. Mantıksız olduğu kadar da kişiye eziyettir.

ikinci ise sakal ekimi yapan bir uzmana giderek yalnızca dik çıkan sakalların kökleriyle alınarak aynı yere tekrar 30-35 derece açılarla ekilmesidir.

Ülkemizde ki bir çok sakal ekimi yapan kurum ya da kişi tekli tekli ekmek yerine bir köke birden fazla sakal ekerek işini gerçekleştirmektedir. Bu son derece yanlış bir uygulamadır. Doğru sakal ekimi tek tek yapılmalıdır. Kanal açılarak değil, köklerin tekli tekli alınarak 30-35 derece açılarla ekilmesi gerekmektedir.

Sakal ekiminde köklerin de tekli olarak alınıphemen ekilmesi esastır. Çok fazla beklenildiği taktirde alınan kökler ölebilir.

Bu konuda Türkiye’nin ilk sakal, bıyık ve kaş ekimi gerçekleştiren Op. Dr. Atilla KAYA tercih edilebilir. Atilla KAYA’ya info(@)atillakaya.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

http://www.sakalekimi.com/dik-cikan-sakal-nasil-duzelir.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir